Spor 10.01.2021 20:39:00 0

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki bilardo sporcularının, antrenmanlarına devam edebilecekleri bildirildi.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki bilardo sporcularının, antrenmanlarına devam edebilecekleri bildirildi.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki bilardo sporcularının, antrenmanlarına devam edebilecekleri bildirildi.
İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Keleş, Hakimiyet muhabirine yaptığı açıklamada, ülke genelinde alınan koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, Zonguldak İl Hıfzıssıha Kurulu’nun 89 nolu kararı ile spor salonlarının faaliyetlerinin ‘geçici olarak’ durdurulduğunu hatırlattı.
İlerleyen süreçlerde, ülke genelindeki bir çok ilde yapılan görüşmeler sonucunda, Kik Boks, Uzak doğu (Muitai) , eskrim, tekvando, tenis ve Polis Eğitim Merkezi (Pomem) gibi sportif faaliyetlere, -kısıtlı ve süreli kullanım- izni verildiğini belirten Keleş, şöyle dedi:
“Diğer illerde alınan kararlarla izin verilen bu tür spor salonları ile sporcular gibi, Zonguldak’taki sporcularımızın da mağdur olmaması açısından, İl Spor Müdürümüz Hakan Yüksel’in Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz ile görüşerek, soruna çözüm bulundu. Sadece sporcuların mağdur olmaması için pandemi kuralları kapsamında, kulüplerin sporcuların antrenörlerin çalışma gün ve saat yer ve federasyon takviminde yer alan tarihe kadar izin verilebiliyor. Buna göre, Söz konusu spor branşlarda kulüpler ya da spor salonları, ilerleyen süreçlerde tarihi kesinleşmiş yada kesinleşecek olan şampiyona, turnuva gibi müsabakalara katılacak sporcuların hazırlanabilmeleri için bulundukları bölgelerdeki Spor Müdürlüklerine müracaatta bulunuyorlar. Salonun durumu ve sporcu sayısına göre yapılan ayarlamalarla da sporcular antrenmanlarına devam edebiliyorlar."
BİLARDO DA KAPSAMA GİRDİ
İlçe Spor Müdürü Keleş, bölgede aktif salon sporları arasında bilardo sporunun da yer aldığını hatırlatarak, "Bilardo sporu da aynı kapsama alındı. Zonguldak genelindeki bilardo salonları da gerekli yazışmalarını tamamlayarak; hijyen, sosyal mesafe ve maske başta olmak üzere tüm tedbirlerini almak koşuluyla salonlarını hizmete açabilecekler” dedi.