GÜNDEM 13.11.2021 19:04:00 0

Yılmaz, Gersan Elektrik AŞ’deki üyelerini ziyaret etti

Yılmaz, Gersan Elektrik AŞ’deki üyelerini ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yakup Yılmaz, yetkili oldukları Çaycuma’daki Gersan Elektrik AŞ’deki üyelerini ziyaret etti. Sendika’nın yetkili olduğu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’ndaki (Erdemir) bazı işçi grupları da Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler.

Gersan ziyareti - Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yılmaz, beraberinde Şube Sekreteri Hakan Eskibina ve Şube Eğitim Sekreteri Birol Onay ile birlikte Gersan ziyaretinde iş yerlerinde ziyaret ettiği üyelerinin çalışma koşullarını izledi.

Üyelerle görüşmelerinde; Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak ile Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal’ın selamlarını ileten Yılmaz, sendikal faaliyetler hakkında bilgilendirme yaptı, güncel konular üzerinde sohbetlerde bulundu.

İşçi ziyareti – Diğer yandan Yılmaz, Erdemir’deki Atelyeler Bakım Direktörlüğü Elektronik Otomasyon çalışanı üyelerini ziyaret etti.

Yılmaz, Şube Eğitim Sekreteri Onay ve Ünite Temsilsi ile birlikte çay molasında bir araya geldiği üyelerine iş ve güncel konulardaki gelişmelere ilişkin bilgiler aktardı, görüş alış verişinde bulundu.

İşçiler sendikalarındaydı – Öte yandan, Erdemir’deki bazı direktörlüklerde çalışan sendik aüyesi işçiler ed Türk Metal7e gelerek Başkan Yılmaz ile görüştüler.

Erdemir 1.Sıcak Haddehane Müdürlüğü Mekanik Bakım, Erdemir 1. Sıcak Haddehane Müdürlüğü Levha İkmal Tesisi çalışanı üyeler, ziyaret ettikleri Yılmaz nezdinde, sendikalarına olan bağlılıklarını tekrarlarken, güncel konular üzerinde sohbette bulundular.

Yılmaz da, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, işçilerin gücünü her zaman yanlarında hissettiklerini tekrarladı.

Erdemir İşçileri, Türk Metal Sendikası Şube Sekreteri Eskibina ve Şube Mali Sekreteri Ferdi Ergün’ü de ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular.