GÜNDEM 6.06.2022 02:35:00 0

Takımlarımıza ve Teknopark Şirketlerimize Ödül"

ZTSO Değer Katanlar Ödül Töreninde Teknoloji Takımlarımıza ve Teknopark Şirketlerimize Ödül

 ZTSO Değer Katanlar Ödül Töreninde Teknoloji Takımlarımıza ve Teknopark Şirketlerimize Ödül


Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, 5 Haziran Pazar günü Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (ZTSO) Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi'nin açılışı ile "Değer Katanlar" ödül törenine katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da konuk olarak bulunduğu programda Vali Mustafa Tutulmaz, CHP Milletvekillileri Ünal Demirtaş ile Vecdi Gündoğdu İl Jandarma Komutanı Kd.Albay Cezmi Yalınkılıç , Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve iş insanları yer aldı.

Değer Katanlar Ödül töreninde, Rektörümüz, AR-GE İnovasyon ve Yazılım Alanında İl Ekonomisine Katkı Sağlayan, Teknoparkımızdaki 4 şirket ile 2 Uzay Takımımıza ödüllerini verdi.

Ödüle layık görülen Uzay takımları, yurtiçinde ve yurtdışında göstermiş oldukları başarılar ve Türkiye'nin ilk cep uydusu Grizu-263A’nın uzaya gönderilmesinden dolayı Grizu 263 Takımımız ve Model Uydu alanındaki başarılı çalışmalarından dolayı B-Dispate Uzay ve Havacılık Takımımız oldu. Teknoparkımızda yer alan Kuantum Siber Güvenlik A.Ş., Cyrops Siber Güvenlik A.Ş., Bayar Robotics, Kobizon Proje Danışmanlık LTD ŞTİ. de başarılı çalışmalar ile ödüle layık görüldü.

Program, Değer Katanlar Ödül Töreninden sonra "ZTSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi"nin açılış kurdelesinin kesilmesi ile sona erdi.