GÜNDEM 31.08.2022 20:42:00 0

Süreçte çok işler yaptık…

Süreçte çok işler yaptık…

Süreçte çok işler yaptık…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Odanın organ seçimlerinin 1 Ekim’de yapılması istemiyle İlçe seçim Kurulu’na müracaatta bulunduklarını bildirdi.
Keleş Ereğli TSO Hizmet binasındaki Yaşar Tetiker Salonu’nda gerçekleştirdiği basın toplantısında, seçim süreci ile ilgili bilgiler aktardı.
İlçe seçim kurulunun değerlendirmesi ardından seçimin yapılacağı yerin belirleneceğini anlatan Keleş, şunları söyledi.
SÜREÇTE ÇOK İŞLER YAPTIK
“Dört yıl önce göreve geldiğimiz zaman şehrin dokusunu bilen bu şehirde yaşayan, nefes alan, istihdam yaratan insanlarla birlikte kurmuş olduğumuz meclisimiz ve yönetim kurulumuz ile birlikte, bugüne kadar bu şehrin ihtiyaçlarını öncelik aldık. Bunun içerisinde kişisel yada belli bir menfaat gruba yönelik bir çalışmamız olmadı. Şehrin genelini ilgilendiren konularla ilgili olarak şehrin seçilmişleriyle ve atanmışlarıyla bir arada çalıştık. Bu süreçte çok iyi işler yaptık ve bugüne kadar hiç konuşulmayan konuları dile getirdik. Akabinde de bunlarla ilgili somut gelişmeler kaydetti. Elbette Ereğli TSO’nun elinde 2650 üyesinden almış olduğu muhteşem bir güç var. Bu gücü hep arkamızda hissettik ama iş yapmak için Vali, Kaymakam, milletvekili, belediye başkanı ve bürokratlar; hepsine ihtiyacınız var. Buradan öncelikle Zonguldak’ın 5 milletvekiline de teşekkür etmek istiyorum. Kapımız bölgemizin milletvekillerine kapımız hep açık oldu. Tüm milletvekillerimizi odamızda ağırladık ve ilçenin sorunlarını dile getirdik, çözüm önerilerimizi sunduk ve ortak paydada buluştuk. 5 milletvekilimiz de bize her anlamda katkı sağladı. Bizler 4 yılda bir seçiliyoruz ama atanmışlarda böyle bir durum söz konusu değil, sıkça değişebiliyorlar. Bunun yanı sıra yaşadığımız pandemi olumsuzluğuna rağmen şehrin ekonomisini geliştirecek, sosyal dokusuna renk katabilecek, şehri bir adım öteye taşıyacak projeler peşinde koştuk. Bu sürede kişisel çıkarlara yönelik hiçbir firişim ve çaba içinde de bulunmadık. Hiç kimse ile de kavgamız yok. Çünkü kişisel olarak Oda başkanlığı yapmıyoruz. Yönetim olarak egolarımızdan ayrı vaziyette bu şehre faydalı olmaya çalışıyoruz. Herkes ile sürdürülebilir iyi ilişkiler kurmak üzere hayatımızı planladık ve bu doğrultuda da çalışıyoruz”
TEKRAR SEÇİME ADAYIZ
Oda olarak seçim sürecine girildiğini de hatırlatan Keleş, şöyle dedi:
“Seçme ve seçilme herkesin en doğal hakkı. Kimsenin hakkına saygısızlık edecek bir tutum ve davranış içinde olamayız. Odamızda da seçme ve seçilme hakkı tüzüğümüzde belirlenmiştir. Bugün itibarı ile seçime bir ay kaldı. Arkadaşlarımızla birlikte tekrar seçime adayız. Çok daha güçlü, yeni, genç ağırlıklı, bünyesinde kadın olan, şehrin her katmanını kapsayan bir organizasyon içerisindeyiz. Buradan şunun da sözünü vermek istiyorum. 2650 üyemiz olması dolayısıyla 7 meslek komitesi sayımız çok az. Bu sayıyı arttırmak bizim elimizde, Fakat gireceğimiz seçim periyodunda yanlış anlaşılmalara neden olmamak üzere komite artırımı yapmayacağız. Göreve seçileceğimiz 2 Ekim’den itibaren ise tekrar bu süreci gözden geçireceğiz.”
EN ÖNEMLİ KONU İSTİHDAM
Ereğli TSO başkanı Arslan Keleş İlçenin önemli konuları olduğuna değindiği konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Karadeniz Ereğli’de en önemli konu istihdam. Karadeniz Ereğli sanayisi, tersanesi ile güçlü; turizm potansiyeli de olan ama pek ortaya çıkmamış bir kenttir. Yaklaşık 180 bin nüfusuyla, 33 bin öğrencisi ile Zonguldak’a vermiş olduğu yüzde 40-45’lik vergi oranı ile İl genelinin her anlamda 3’e birinden biraz daha fazlası olan en önemli yerleşkesi. Temsil ve paylaşımda Karadeniz Ereğli hak ettiğini alamıyor. Karadeniz Ereğli’nin, mecliste çoğunluğu olan partilerden seçilecek sıralarda Ereğli’de yaşayan milletvekili olması lazım. Elbette şu anda 5 milletvekilimiz ile de uyum içerisinde çalışıyoruz ve katkı alıyor ama Ereğli’d…
[17:24, 31.08.2022] www manset67. com: Karadeniz Ereğli ilçesinde çıkan kavgada kafasına kask ile darbe alan bir kişi ağır yaralandı. Yaralı ola yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından devlet hastanesine kaldırıldı. 

Olay gece saatlerinde Müftü Mahallesi Devrim Bulvarı Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre bulvar üzerinde karşılana A.M.Ö. ile ismi öğrenilemeyen kişi arasında henüz nedeni bilinmeyen nedenden dolayı tartışma çıktı. Çıkan tartışmada iddiaya göre olay yerinden ayrılmak isteyen A.M.Ö. kafasına kask ile darbe aldı. Düşme esnasında kafasını kaldırma da çarpan A.M.Ö. ağır yaralandı. Olay yerine gelen 112 ekiplerinin müdahale ettiği yaralı devlet hastanesine kaldırıldı. Yaralının durumunun ağır olduğu ve beyin kanaması geçirdiği, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.