GÜNDEM 28.10.2021 12:15:00 0

MEHMET OKAN YANMAZ’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET OKAN YANMAZ’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET OKAN YANMAZ’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Akçakoca  Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Yanmaz mesajında şu sözlere yer verdi “ Milletçe, Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü büyük bir kıvanç ve heyecanla kutlamanın onurunu yaşıyoruz.
Şanlı tarihi boyunca hür yaşayan aziz milletimiz, 29 Ekim 1923 tarihinde hürriyet ve istiklaline asla pranga vurulamayacağını, tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.
 “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kahraman milletimiz;  aynı zamanda dünyanın tüm mağdur, mazlum, soydaş ve kardeş topluluklarının da ilham kaynağı olmuştur.
Tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyetimizin ilanı, insanımızın ufkunu genişletmiş; fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini sağlamıştır.
Cumhuriyetten aldığımız feyz ve güçle Devletimiz; uluslararası camiada saygın bir yere sahip olmuş, Anadolu’nun her köşesindeki vatandaşına eşit mesafede duran bir yapıya ulaşmıştır.
Kahraman ecdadımızın, bizlere bıraktığı en değerli miras olan cumhuriyetimizi, erdem ve faziletinden ödün vermeden yaşatmak, layık olduğu şekilde geleceğe aktarmak milli ödevimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle; vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin taçlanarak, Cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı günün yıldönümünde, Cumhuriyetimizi bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu toprakları bize vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi milletçe rahmet, minnet ve şükranla anıyor,  milletimizin ve kıymetli Akçakocalı  hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye ifade etti.