Siyaset 12.04.2022 03:01:00 0

Demirtaş’tan Türk Metal’e ziyaret…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın, ilçedeki Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yakup Yılmaz’ı ziyaret ettiği bildirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın, ilçedeki Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yakup Yılmaz’ı ziyaret ettiği bildirildi.
Sendikanın yazılı açıklamasında, gerçekleşen ziyarette Milletvekili Demirtaş ile ülke gündemi, çalışma hayatı, sivil toplum ilişkileri ve sendikal hayat üzerine sohbette bulunulduğu belirtilerek, “Yapmış oldukları ziyaretten dolayı kendilerine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz” denildi.
DEMİRTAŞ; SORUNLAIR KONUŞTUK
Diğer yandan, Milletvekili Demirtaş da, gün içinde ilçedeki bazı sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerde bulunduklarını anlatarak,şunları kaydetti:
“Türk Metal Sendikası, bölgemizin en güçlü sivil toplum örgütüdür.  Zaman zaman bu tür ziyaretler gerçekleştirerek, çeşitli konular üzerinde görüş alış verişinde bulunuyoruz. Bugün de sayın Şube Başkanı Yılmaz ile işçi sorunlarını, çalışma yaşamının sorunlarını konuştuk. Ülkede yaşanan ekonomik sıkıntının ve bozukluğun işçi üzerindeki etkilerinden bahsettik, çözüm önerilerinde bulunduk. Oldukça verimli bir ziyaret oldu. İlgilerinden dolayı Sayın Türk Metal Şube Başkanı Yakup yılmaz ve yönetimine teşekkür ediyorum.”
CHP Zonguldak Milletvekili Ünal demirtaş, beraberindeki CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte, aralarında İlçedeki Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ticaret ve Sanayi Odası ve Karadeniz Ereğli Ziraat Odası olmak üzere, bazı odaları da ziyaret ettiklerini sözlerine ekledi.