Yaşam 22.02.2022 22:36:00 0

Asker eğlencesinde eğlence doruğa çıktı…

Asker eğlencesinde eğlence doruğa çıktı…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, roman vatandaşların asker uğurlamasında eğlence doruğa çıktı.
Askerlik görevini yapmak üzere Amasya’ya gitmek üzere hazırlıklarını yapan Sinan Demirdöğen’e, yakınları tarafından Müftü Mahallesi’ndeki Cumartesi pazarı alanında müzikli eğlence düzenlendi.
İlçe dışından yakınlarının da katıldığı asker uğurlama etkinliğine katılanlar, çalan müzik eşliğinde çeşitli yörelere ait oyunlar oynayarak eğlendiler.
Sırtında Türk Bayrağı bağlı Asker Sinan Demirdöğen yaptığı açıklamada, askere gidiyor olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek, “Amasya’da vatani görevimi yapacağım, Vatan borcumuzu ödemeye gidiyorum. Memleketime ve milletime başarılı bir evlat olacağıma inanıyorum. Görevimi de sonuna kadar yapacağım, çok heyecanlı ve gururluyum. Ümit isimli bir buçuk yaşında bir oğlum var, eşim Nazar ikinci yavrumuza hamile. Allah nasip ederse bir buçuk ay kadar sonra ikinci yavrum da dünyaya gelecek. Onlardan ayrı kalacağıma üzülüyorum ama vatan borcu daha önemli.”
Eğlencenin zaman zaman doruğa çıktığı etkinlikte Asker Demirdöğen, etkinlik sonunda yakınları ile hatıra fotoğrafları çektirdi.