Siyaset 15.05.2022 23:28:00 0

Alım gücünü refah seviyesini arttıracak adımları atacağız

Fatih Erbakan: “Memurun emeklinin, çiftçinin alım gücünü refah seviyesini arttıracak adımları atacağız.”

Fatih Erbakan: “Memurun emeklinin, çiftçinin alım gücünü refah seviyesini arttıracak adımları atacağız.”


Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, partisinin Ereğli İlçe kongresinde konuştu. Erbakan "76-77'nin Türkiye'sinde Cumhuriyet tarihinin en büyük sanayileşme ve kalkınma, ağır sanayi hamlesini nasıl yaptıysak yine aynısını yapacağız. 54. hükümette dar gelirli milyonların yüzünü nasıl güldürdüysek yine aynı şekilde güldüreceğiz.” dedi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Tatoğlu Kültür Merkezi’nde Yeniden Refah Partisi Ereğli İlçe Kongresi düzenlendi. Kongreye parti lideri Fatih Erbakan’ın yanı sıra, Genel Başkan Sanat Danışmanı Davut Güloğlu, Genel Başkan Yardımcıları Mikdat Erdem ve Cemil Çolak, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Çakır, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, AK Parti Ereğli İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Sezer, Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, Zonguldak Şehit Madenci Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit ile partililer katıldı. Partililer tarafından kongre salonunun girişinde karşılanan Erbakan "54. Hükümette Erbakan hocamızın yaptığı gibi işçinin, memurun, emeklinin, çiftçinin alım gücünü refah seviyesini arttıracak adımları atmak. Bunu kim yapabilir, sadece milli görüşçü yapabilir. 50 senelik geçmişimizin bunun ispatıdır. Ne zaman geldi ise insanımızın yüzünü güldürmüştür." dedi.

SON BİR AYDA EN ÇOK ÜYE YAPAN PARTİ
Kongrede konuşma yapan Erbakan, son bir ayda Türkiye'nin en fazla üye kaydeden siyasi partisi olduklarını söyleyerek, "Bu sonuç cenabı Allah'ın yardımıdır, davamızın geleceğidir. Bu sonuç elde edilirken bizim bazıları gibi televizyon kanallarımız, gazetelerimiz, belediyelerimiz, mecliste grubumuz, milletvekillerimiz yok. Hazine yardımı almıyoruz, dış güçlerin cilalı parlatma operasyonları ile ön plana çıkartılmıyoruz. Tüm bunlara yok sayılmamıza, medya ambargolarına rağmen göstermemeye, duyurmamaya adeta yemin etmiş olmalarına rağmen Erbakan hocamızın dediği gibi iman, iman, iman ile bu sonucu elde ettik." ifadelerini kullandı.
Sorun olarak gördükleri birçok konuyu iktidara geldiklerinde çözüme kavuşturacaklarını ifade eden Erbakan, "54. Hükümette Erbakan hocamızın yaptığı gibi işçinin, memurun, emeklinin, çiftçinin alım gücünü refah seviyesini arttıracak adımları atmak. Bunu kim yapabilir, sadece milli görüşçü yapabilir. 50 senelik geçmişimizin bunun ispatıdır. Ne zaman geldi ise insanımızın yüzünü güldürmüştür. Hem yerel yönetimde hem de merkezi iktidarda. ‘Nasıl yapacaksınız?’ 76-77'nin Türkiye'sinde Cumhuriyet tarihinin en büyük sanayileşme ve kalkınma, ağır sanayi hamlesini nasıl yaptıysak yine aynısını yapacağız. 54. hükümette dar gelirli milyonların yüzünü nasıl güldürdüysek yine aynı şekilde güldüreceğiz. Yine geleceğiz yine mazlumların ve ezilenlerin iktidarı olacağız." diye konuştu.
Zonguldak Şehit Madenci Aileleri Derneği Başkanı Yiğit, konuşmasının ardından Erbakan’a maden şehitlerinin isminin yazdığı 67 numaralı formayı hediye etti.