Eğitim 28.12.2021 15:27:00 0

 Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Merkezi’nde Her Hafta Yeni Etkinlikler Yapılıyor 

Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Merkezi’nde Her Hafta Yeni Etkinlikler Yapılıyor

 Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Merkezi’nde Her Hafta Yeni Etkinlikler Yapılıyor 

Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Merkezi (MEDEM) bünyesinde 30.12.2021 tarihinde saat 19.30’da “TÜBİTAK 2209-A/B Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Burs Desteği Nedir? Nasıl Faydalanılır?” konusunda Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Karamustafaoğlu tarafından online Zoom üzerinden seminer verecektir. Moderatörlüğünü Merkez Müdürü Doç. Dr. Nuran Çetin’in yapacağı TÜBİTAK bilgilendirme seminerine öğrencilerimizin yoğun katılımı bekleniyor.

Merkezin diğer bir etkinliği “Sağlık Alanında Manevi Bakım Eğitimi Dersleri” konusunda düzenlenecektir. 6 Ocak 2022 saat 19.00-20.00 arasında yapılacak olan ve her Perşembe devam edecek olan dersleri Üniversitemizin Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Hemşiresi Uzm. Hem. Yasemin Odabaş tarafından yürütülecektir.  Zoom üzerinden herkese açık sürdürülecek “Sağlıkta Manevi Bakım Eğitimi” ülkemizde yeni bir saha olmasıyla dikkat çekiyor. 

MEDEM bünyesinde İl Müftülüğünden İrem Karalar ve Merkez Müdürü Doç Dr. Nuran Çetin tarafından haftalık düzenli sürdürülen “İlim ve Hikmet” derslerinde bu hafta Şeb-i Arus ayı çıkmadan Mevlânâ anılacaktır.  Zoom üzerinden herkese açık online yapılan derste Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Mantık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu tarafından “Mevlana’da Güzel Davranan İnsan” konusu işlenecektir.  

Her Perşembe akşamı yapılan İlim ve Hikmet derslerinin 6 Ocak 2022 saat 21.00’daki dersinde ise Mevlana’dan sonra Yunus Emre anılacaktır. “Bir Gönül Şairi Yunus Emre” konusuyla Edebiyatçı, Şair ve Yazar Mustafa Özçelik İlim ve Hikmet Derslerinin konuğu olacaktır. İlim ve Hikmet Derslerinde Mevlana ve Yunus’tan sonra Hacı Bektaş-ı Veli anılacaktır. 13 Ocak 2022 saat 21.00’da “Hacı Bektâş-ı Velî Düşüncesinde İnsan” konusuyla Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya konuk olacaktır.
On aydır çevrimiçi yapılan derslere ülkemizin her tarafından bağlanan çeşitli meslek grubundan kişiler, öğrenciler, akademisyenler, müftülük personeli yoğun teveccüh göstermektedir. Etkinliklerimize öncelikle tüm öğrencilerimiz ve Üniversitemizin akademik ve idari çalışanları olmak üzere, konunun ilgililerini davet ediyoruz.